Prezes Twittera Jack Dorsey uważa, że ​​bitcoin może być rodzimą walutą w Internecie.

Założyciel i dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, nazwał bitcoin najsilniejszym pretendentem do zostania „rodzimą walutą internetu.

W czacie z Reuterem , Twitterem i dyrektorem generalnym Square, Jackiem Dorseyem, dodatkowo pokazał swoje zaangażowanie i zaufanie do wiodącej kryptowaluty Bitcoin (BTC), określając ją jako najsilniejszego rywala, aby stać się „rodzimą walutą internetu”. W ciągu ostatniej dekady wzrost Bitcoin Trader zapewnia inwestorom poczucie wartości – czynnik, który zdaniem CEO Twittera pomoże BTC dalej się manifestować. Przyjęcie kryptowalut znacznie wzrosło w tym roku w związku z trwającą pandemią.

Bitcoin może być rodzimą walutą internetu

„Myślę, że internet chce mieć rodzimą walutę i myślę, że Bitcoin jest prawdopodobnie najlepszym jak dotąd tego przejawem. Nie widzę takiej zmiany, biorąc pod uwagę wszystkich ludzi, którzy chcą tego samego i chcą wykorzystać ten potencjał ”- powiedział Jack Dorsey. Prezes Twittera i Square dalej porównał szybki wzrost i wpływ Bitcoina na Internet jako „zdecentralizowany i oparty na współpracy” system, który daje każdemu szansę na zbudowanie na nim czegoś. Internet opiera się na konsensusie i jest tworzony przez wszystkich i każdy może zmienić jego bieg. Bitcoin ma te same wzorce. Został zbudowany w Internecie i każdy może się na nim aktywnie rozwijać ”- dodał.

„Czasy transakcji Bitcoina i wydajność łańcucha blokowego mogłyby być lepsze”

Jack Dorsey powiedział, że obecne wyzwania w sieci Bitcoin są najważniejszą barierą dla globalnej adopcji. Po pierwsze, czasy transakcji Bitcoina i wydajność łańcucha blokowego mogą być lepsze, stwierdził. Drugim problemem, który powinni rozwiązać czołowi programiści kryptowalut, jest „uczynienie kryptowalut intuicyjnym dla ludzi”. Przez cały okres istnienia Bitcoin, dostęp i korzystanie z Bitcoin były utrudnione przez złożone platformy, na których użytkownicy mogli kupować i wydawać krypto, co próbuje rozwiązać Jack’s Square Crypto i Cash App.